Pas humbjes së thellë, reagon Pioli – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas humbjes së thellë, reagon Pioli

15:32 | 22 Dhjetor 2019

Stefano Pioli, pranon se Milano filloi gjithçka gabim që nga fillimi i ndeshjes.

Ai,tregon se në cilat aspekte dështoi ekipi i tij, përcjell ORAinfo.

“Ne e gabuam ndeshjen. Është e qartë se ky nuk mund të jetë Milani i vërtetë, sepse kohët e fundit kemi shfaqur shfaqje të forta në ndeshje të tjera. Duhet të marrim edhe disa nga fajet, sepse kemi bërë gabime dhe duhet të punojmë. Kjo nuk mund të jemi ne ”

“Ne filluam ndeshjen pa përcaktimin apo mprehtësinë e duhur. Ne lejuam shumë hapësirë ​​për një ekip të Atalantas që është ndër më të mirat në Itali dhe madje edhe në Evropë kur bëhet fjalë për intensitetin dhe agresionin.

“Të gjithë duhet të punojmë, duke u nisur nga unë, sepse kjo shfaqje ishte thellësisht nën nivelin. Unë kisha shpresuar se mund ta riktheni atë në rrugën e duhur, por ne e humbëm unitetin tonë edhe më shumë, duke hapur më shumë hapësira “, ka përfunduar trajneri italain./ORAinfo/

Komento: