Pas një sëmundje të rëndë, humb jetën aktori i njohur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pas një sëmundje të rëndë, humb jetën aktori i njohur

11:25 | 01 Janar 2019

Pas një sëmundje të rëndë humb jetën aktori i njohur indian.

Aktori i Bollywoodit, Kader Khan, ka humbur jetën në moshën 81 vjeçare, pas një sëmundjeje në një spital në Kanada, tha familja e tij.

Khan, gjithashtu një skenarist, u pranua në një spital në Toronto ku u trajtua për sëmundjet e që lidhën me moshën shtyrë duke përfshirë sëmundjen e frymëmarrjes, njoftoi të martën All-India.

Ritet e fundit të Khan do të kryhen në Kanada, pasi familja e tij është e vendosur atje, djali i tij Sarfaraz tha për mediat indiane, njofton Klan Kosova.

Për humbjen e tij ngushëlluan kryeministri Narendra Modi dhe personalitetet më të mira të Bollyëood-it.

Komento: