Pas “Topit të Artë”, Messi jep lajmin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Pas “Topit të Artë”, Messi jep lajmin e madh

20:57 | 03 Dhjetor 2019

Lionel Messi ka përjashtuar mundësinë e largimit nga Barcelona në fund të fushatës 2019-20.

Argjentinasi, tani në vitin e tij të gjashtë në klub, ka një kontratë të përjetshme që i mundëson të largohet falas në fund të çdo sezoni të caktuar.

Messi së fundmi iu dha Topi i Artë, duke mposhtur konkurrentin më të afërt Virgil van Dijk dhe duke u bërë lojtari i vetëm në histori që fitoi vlerësimin në kaq shumë raste,përcjell ORAinfo.

Duke folur për të ardhmen e tij në Camp Nou, Messi i tha Mundo Deportivo: “Ajo që ndjej për këtë klub tejkalon çdo nënshkrim, çfarëdo kontrate ose çfarëdo letre”.

Që kur kreu akademinë e La Masia të Barcelonës në 2004, Messi ka shënuar 614 gola për klubin dhe është shikuar nga shumë si futbollisti më i madh që ka luajtur ndonjëherë ndeshjen./ORAinfo/

Komento: