Përfundon ndeshja Irlandë – Zvicër, me këtë notë është vlerësuar Xhaka – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Përfundon ndeshja Irlandë – Zvicër, me këtë notë është vlerësuar Xhaka

00:02 | 06 Shtator 2019

Ka përfunduar ndeshja mes Irlandës dhe Zvicrës.

Zvicra ka luajtur baras në ndeshjen e radhës në kualifikimet Euro 2020.

Në udhëtimin në Dublin, Kombëtarja e Zvicrës ka luajtur baras 1:1 me Irlandën, duke marrë vetëm një pikë.

Mungesa e Xherdan Shaqirit u vërejt mjaft shumë, duke ulur rrezikshmërinë e kësaj skuadre në fazën ofensive.

Xhaka luajti për 90 minuta në këtë ndeshje, ku sipas ‘Sofascore’ është vlerësuar me notën 7.1.

Më poshtë iu sjellim notat e gjithë lojtarëve për këtë ndeshje.

Komento: