Piatek i bie pishman që iu bashkuat Milanit, kërkon të transferohet te gjiganti i madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek i bie pishman që iu bashkuat Milanit, kërkon të transferohet te gjiganti i madh

00:00 | 17 Nëntor 2019

Sulmuesi Krzysztof Piatek i vjen keq për vendimin e tij për t’u bashkuar me Milanin në janar dhe tani po kërkon një transferim te Real Madrid.

Kuqezinjtë nënshkruan polakun nga Genova në dritaren e janarit për një tarifë prej 35 milion € pasi ai kishte regjistruar 12 gola të ligës për Genova në gjysmën e parë të sezonit,përcjell ORAinfo.

Sidoqoftë, Piatek ka patur një formë të dobët deri më tani këtë sezon, duke shënuar vetëm një herë nga loja e hapur dhe duke mos arritur të shfrytëzojë mundësitë e tij kur preferoi përpara përballë Rafael Leao.

La Gazzetta dello Sport (përmes MilanNews.it) raportoi më herët të Shtunën se Milani po mendon ta vërë sulmuesin në treg, dhe ai mund të linte hua për të rimarrë besimin e tij me Genoa të interesuar.

Sipas një raporti shoku nga Don Balon, megjithatë, ideja e një transferimi te Real Madrid nuk është plotësisht jashtë çështjes .
Piatek me sa duket tani ka arritur tek Real Madrid për t’i njoftuar se do të bëjë asgjë për të nënshkruar për ta, përfshirë uljen e pagës së tij, dhe Luka Jovic mund të lëvizë në anën tjetër si pjesë e një marrëveshje./ORAinfo/

Komento: