Piatek i shkon rossnerët me lajmin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Piatek i shkon rossnerët me lajmin e fundit

16:24 | 10 Shkurt 2019

Ylli i Milanit, Krzysztof Piatek ka shënuar kundër 12 klubeve të ndryshme këtë sezon, por Cagliari është një nga ekipet që polaku nuk ka shënuar.

Sulmuesi vetëm filloi të punojë në futbollin italian gjashtë muaj më parë, por tashmë ka shënuar në shumicën e kundërshtarëve përcjell ORAinfo.

Përveç Genoa, Piatek gjeti pjesën e prapme të rrjetës kundër Empoli, Bolonja, Sassuolo, Lazio, Chievo, Frosinone, Parma, Sampdoria, SPAL, Roma dhe Atalanta.

Të vetme ekipe që ai ka hasur në Serie A dhe nuk ka shënuar të kaluarën janë Juventusi, Milan, Udinese, Inter, Napoli, Torino, Cagliari dhe Fiorentina.

Ai ka mundësinë për të ndrequr të paktën një nga ata këtë mbrëmje kur Cagliari viziton San Siro.

Ai gjithashtu nuk mund të shënojë kundër Genoas – klubit të tij të vjetër – ose Milanit këtë sezon, që do të thotë se ka vetëm gjashtë klube që ende mund të shënojë./ORAinfo/

Komento: