Pioli dëshiron të bëjë yll këtë lojtar të Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli dëshiron të bëjë yll këtë lojtar të Milanit

11:32 | 10 Tetor 2019

Trajneri i ri i Milanit, Stefano Pioli, po planifikon të përdorë një sulm sulmues me Rafael Leao të vendosur për një rol starrik.

Pioli u emërua si pasardhësi i Marco Giampaolo të mërkurën dhe spekulimet i janë drejtuar menjëherë se cili sistem do të përdorë ai me kuqezinjtë.

Sipas një raporti nga La Gazzetta dello Sport, ish-bosi i Lazio dhe Fiorentinas planifikon të përdorë një të parën, duke sugjeruar se ai do të vazhdojë me një formacion 4-3-3, përcjell ORAinfo.

Raporti shton se Pioli do t’i kushtojë vëmendje të madhe Leao – një lojtar për të cilin ai ishte shumë komplimentar gjatë zbulimit të tij zyrtar të mërkurën.

Gazeta rikujton punën që Pioli bëri me Federico Chiesa në Fiorentina, një lojtar i cili ishte 20 vjeç kur mori detyrën e La Viola, në të njëjtën moshë si Leao tani.

Leao do të jetë në dispozicion në Milanello nga kjo fundjavë pasi lojtari do të luajë për kombëtarën portugeze U21.

Nga atje, gazeta pretendon se Pioli do të shkojë të punojë me ish-yllin e Lille dhe do t’i besojë atij si një anësor – ka shumë të ngjarë nga e majta, por ai gjithashtu do të jetë në gjendje të adaptohet si një qendërmbrojtës. /ORAinfo/

Komento: