Pioli vazhdon t’i dëshpërojë tifozët, e fut veteranin nw formacionin bazë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Pioli vazhdon t’i dëshpërojë tifozët, e fut veteranin nw formacionin bazë

12:30 | 10 Tetor 2019

Trajneri i ri Stefano Pioli do ta vendosë Lucas Biglia në qendër të projektit të tij në Milan.

Kuqezinjtë konfirmuan të martën se Marco Giampaolo ishte shkarkuar si trajner kryesor pas vetëm 111 ditëve në krye – mbretërimi më i shkurtër i çdo menaxheri në historinë e klubit.

Klubi konfirmoi emërimin e Piolit përmes një deklarate në faqen e tyre zyrtare, megjithë protestat e tifozëve në mediat sociale.

Ne patëm një parashikim për të parashikuar formacionin startues që Pioli do t’i drejtohet dhe nxori një lajm të mirë për Biglia, me çiftin që kishin punuar së bashku në Lazio.

La Gazzetta dello Sport – siç citohet nga Calciomercato – pretendon se argjentinasi do të jetë drejtori mesfushën nën trajnerin e ri, përcjell ORAinfo.

Ata kujtojnë se si Milano po përpiqej të shkarkonte Biglia si pjesë e një marrëveshje për Jordan Veretout, i cili ishte në Fiorentina në atë kohë, dhe tani ai ka një nga rolet më të rëndësishëm në ekip.

Ndërkohë, Ismael Bennacer do t’i lejohet kohë që të përshtatet në sistemin e Pioli, por tani për tani është 33-vjeçari i cili do të mbështetet. /ORAinfo/

Komento: