Po e kërkon gjithë Evropa, ja ku po transferohet Sancho – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po e kërkon gjithë Evropa, ja ku po transferohet Sancho

22:28 | 03 Dhjetor 2019

Liverpool thuhet se është skuadra favorite për të arritur një marrëveshje për anësorin e Borussia Dortmund, Jadon Sancho në afatin kalimtar të janarit.

Sancho, i cili ka 17 gola dhe 20 asistime në Bundesliga që nga fillimi i sezonit të kaluar, ka dalë në radarin e disa klubeve më të mira, përcjell ORAinfo.

Është pohuar se anglezi kohët e fundit është bërë i paqëndrueshëm në Dortmund pas prishjes së tij të marrëdhënies me menaxherin Lucien Favre muajin e kaluar.

Duke folur për temën e Sancho, ish-ylli dhe reporteri i Premier League, Jan Aage Fjortoft tha: “Nga një burim shumë i mirë në Gjermani: Klopp dhe Liverpool i preferuar për të marrë Sancho-lojtarin e Dortmundit. Sancho dëshiron të largohet nga klubi tashmë në janar.”

Manchester United dhe Real Madrid gjithashtu kanë treguar një interes të fortë për të nënshkruar Sancho./ORAinfo/

Komento: