Po vuan nga leukemia, Noarit i nevojitet ndihma juaj – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Po vuan nga leukemia, Noarit i nevojitet ndihma juaj

15:43 | 05 Dhjetor 2021

Një fëmijë tre vjeçar po përballet me një sëmundje të rëndë.

Noar Krasniqi, një djalë 3-vjeçar nga Prishtina po lufton me leukeminë akute limfocitare.

“Nga fundi i muajit nëntorit, Noar filloi të përjetonte probleme me ecjen. Ai shkoi në një kujdes shëndetësor lokal dhe supozohej se kishte të bënte me një helmim gjaku. Si masë, mjeku e këshilloi të bënte analizat e gjakut. Më 25 nëntor dolën rezultatet dhe mjeku u tha prindërve të tij se ai kishte një infeksion të kanalizimeve që i ishte gjurmuar në gjakun e tij, mjeku i dha antibiotikë për të parandaluar infeksionet e tjera, por pas 2 ditësh gjendja e tij u përkeqësua dhe familja e dërgoi jashtë vendit për të kontrolluar në detaje gjendjen e tij, ai duhej të shtrohej në spital sepse mjekët dyshonin se ai mund të kishte leukemi, mjekët duhej të bënin biopsinë për të zbuluar nëse ishte leukemi dhe çfarë lloj leukemie kishte kështu pas 2 ditëve, rezultatet dolën pozitive për leukeminë dhe ishte leukemia akute limfocitare”, ka njoftuar familja.

Mjekët kanë propozuar që Noari të transferohet jashtë vendit për t’u trajtuar. Diagnoza e vogëlushit ishte tronditëse për familjen e tij, pasi trajtimi kushton 200.000 – 300.000€ dhe familja nuk mund ta përballojë këtë kosto.

Familja e Noarit po përpiqet t’i mbledhë paratë e nevojshme për trajtimin e tij. Ata i falenderojnë të gjithë ata që kanë telefonuar, dërguar mesazhe e që janë lutur për shëndetin e Noarit.

Bledina Mexhuani Krasniqi

Nr i xhirollogarise: 2014000202972972

Iban : XK05

Swift : TEBKXKPRXXX

Adresa: Prishtine

Ju mund të ndihmoni përmes GoFoundMe, duke klikuar KËTU

Komento: