Punë e kryer: Milan po e transferon lojtarin nga Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Punë e kryer: Milan po e transferon lojtarin nga Barcelona

15:09 | 18 Dhjetor 2019

Pronarët e Elliott Management të Milanit raportohet se kanë dhënë miratimin e tyre për Paolo Maldini dhe Zvonomir Boban për të përfunduar nënshkrimin e Jean-Clair Todibo.

Sipas SportMediaset, Milano dhe Barcelona patën mundësinë të martën të flasin për Todibo gjatë ngjarjes ‘Legends of Style’, përcjell ORAinfo.

Raporti shton se drejtori i Barça, Pau Vilanova i përsëriti Boban se kërkesa për mbrojtësin francez është rreth 20 milion euro, por se ka vend për negociata.

Bisedimet midis dy palëve kanë vazhduar, dhe vullneti i lojtarit mund të favorizojë rezultatin e suksesshëm të negociatave për Milanin, i cili do të dëshironte të përpiqej të ulë çmimin e Todibo me 6-8 milionë.

Ndërkohë, Elliott Management tashmë ka dhënë miratimin e tyre për operacionin, pasi francezi është parë nga pronarët e klubit si një nënshkrim me potencial të ngjashëm me atë të bashkatdhetarit Theo Hernandez. /ORAinfo/

Komento: