Raiola ia ofron yllin e Juventusit Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Raiola ia ofron yllin e Juventusit Milanit

00:00 | 23 Nëntor 2019

AC Milan e do sulmuesin e Evertonit, Moise Kean, si një alternative për sulmuesin veteran, Zlatan Ibrahimoviç.

19-vjeçari raportohet se është i pakënaqur në Angli dhe po kërkon të kthehet në Itali vetëm disa muaj pasi u transferua nga gjigantët e Serie A Juventus për një tarifë transferimi të raportuar prej 27.5 milion €, përcjell ORAinfo.

Ka pasur raporte me interes për Kean nga AS Roma në të kaluarën e afërt, por sipas raportit të fundit, agjenti i lojtarit Mino Raiola i ka ofruar klientit të tij klubit me qendër në Milano si një alternative për sulmuesin veteran, Ibrahimovic./ORAinfo/

Komento: