Rangnick kërkon largimin e këtyre tre futbollistëve që po ‘vrasin disponimin’ në dhomat e zhveshjes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Rangnick kërkon largimin e këtyre tre futbollistëve që po ‘vrasin disponimin’ në dhomat e zhveshjes

12:46 | 22 Janar 2022

Sipas raportimeve, Ralf Rangnick po kërkon të shesë Paul Pogba, Anthony Martial dhe Edinson Cavani këtë muaj, sepse ata po ‘vrasin disponimin’ në dhomën e zhveshjes së Manchester United.

United pritet të transferojë disa lojtarë përpara mbylljes së afatit kalimtar të janarit, me klubin që synon të arkëtojë para nga Jesse Lingard përpara se kontrata e tij të skadojë në verë.

Pogba gjithashtu do të bëhet një agjent i lirë në fund të sezonit dhe ‘Bild’ po raporton se mesfushori është një nga tre lojtarët që Rangnick dëshiron të largohet nga skuadra e tij.

Së bashku me Martialin dhe Cavanin, besohet se trajneri i përkohshëm i United mendon se Pogba ka shumë ndikim në dhomën e zhveshjes dhe po e vret humorin mes magjisë së tij në fushë.

Francezi ka qenë jashtë fushës që nga nëntori për shkak të një dëmtimi, i cili mund ta mbajë atë jashtë fushës për dy javët e ardhshme.

Sidoqoftë, United thuhet se shpreson ta lidh atë me një marrëveshje të re pavarësisht dëshirës së raportuar të Rangnick për ta transferuar atë këtë muaj.

Cavani është në një pozicion të ngjashëm me Pogba me marrëveshjen e tij në verë, por sulmuesi uruguaian është i prirur të largohet nga vetja në janar për të luajtur futboll të rregullt të ekipit të parë diku tjetër.

Sa për Martial, ai tashmë ka shprehur dëshirën e tij për t’u larguar nga Old Trafford në të ardhmen e afërt dhe ndjenja është e ndërsjellë, me Rangnick që shpreson ta shkarkojë atë këtë muaj.

Komento: