Real Madrid ia gjen zëvendësuesin Luka Modricit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Real Madrid ia gjen zëvendësuesin Luka Modricit

14:44 | 09 Nëntor 2019

Real Madrid ia gjen zëvendësuesin Luka Modricit

Ylli i Napolit, Fabian Ruiz, do të jetë objektivi kryesor i Real Madridit në tregun e transferimeve.

‘Los Blancos’ janë në kërkim të një emri të madh për mesfushën, për të zëvendësuar Luka Modric, që ka filluar të humbas momentet më të mira nga forma e tij.

Sipas El Desmarque, Fabian Ruiz është lojtari që po pëlqehet më shumë tani nga Real Madrid, duke tejkaluar edhe Paul Pogban dhe Christian Eriksen, përcjell lajmi.net.

Real Madrid kanë qenë për një kohë të gjatë të interesuar për Pogban dhe Eriksen.

Por, këta dy të fundit mund të lëvizin në drejtim të skuadrave tjera, me Pogban që po kërkohet nga Juventus, ndërsa Eriksen te Manchester United.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!