Real Madrid ofertë për Donnaruman – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Real Madrid ofertë për Donnaruman

15:50 | 18 Dhjetor 2019

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma është subjekt i një oferte serioze nga Real Madrid.

Donnarummas i skadon kontrata te Milani në vitin 2021 dhe vëmendja i është drejtuar rinovimit të tij, duke pasur parasysh natyrën jetësore të 20-vjeçarit për projektin rinor të Elliott Management në Milano.

Sidoqoftë, il Corriere dello Sport, raportoi të martën se kuqezinjtë po përpiqen të adresojnë çështjen e rinovimit, por nuk do të jetë e thjeshtë, përcjell ORAinfo.

Gazeta pohoi se Mino Raiola me sa duket është për një rritje të pagës së tij në krahasim me atë aktuale prej 6 milionë euro në vit, diçka që “duket e pamundur” për Milanin.

Gazetari italian, Carlo Pellegatti ka publikuar një video në të cilën ka folur për të ardhmen e Donnarumma.

Ai pretendon se burimet i kanë thënë atij se një ofertë e rëndësishme ka arritur nga Real Madrid, por që propozimi është refuzuar më lart nga entuziazmi i Donnarumma, me qëllimin e lojtarit që të mbetet në Milano.

Prandaj, drejtuesit kuqezinj janë të gatshëm të hapin një dialog proaktiv për rinovimin e kontratës me Donnarumas, i cili është një nga lojtarët e paktë që konsiderohet në një nivel të lartë në skuadrën aktuale. /ORAinfo/

Komento: