Refuzoi tri skuadra për Milanin, sot është i pazëvendësueshëm – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Refuzoi tri skuadra për Milanin, sot është i pazëvendësueshëm

12:30 | 11 Dhjetor 2019

Mesfushori i Milanit, Ismael Bennacer kishte tërhequr interesin e tre skuadrave të tjera para transferimit të tij te kuqezinjtë.

Algjeriani ka qenë një zbulim që nga ardhja e tij në Milano dhe deri më tani ka dëshmuar të jetë një nga më të mirët nëse jo edhe më të mirët nga gjashtë nënshkrimet e verës, përcjell ORAinfo.

Ai e ka marrë vendin e Lucas Biglia, i cili shumë priste të favorizohej në pozicionin e regjistrave sidomos duke marrë parasysh emërimin e Stefano Pioli, me të cilin punoi te Lazio.

Megjithatë sipas Calciomercato mund të kishte qenë e gjitha ndryshe. Drejtori aktual sportiv i Milanit, Frederic Massara donte ta nënshkruante atë për Romën, ndërsa ai ishte dukshëm edhe afër një transferimi te Napoli kur Cristiano Giuntoli ishte aty.

Fiorentina ishte gjithashtu në bishtin e 21-vjeçarit, megjithëse përfundimisht do të ishte Milano ai që hodhi poshtë dhe vulosi një marrëveshje 16 milion € për ta sjellë në San Siro./ORAinfo/

Komento: