Sarri “bllokoi” transferimin e yllit të madh te Juve – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sarri “bllokoi” transferimin e yllit të madh te Juve

22:13 | 13 Shtator 2019

Maurizio Sarri bllokoi shitjen e Douglas Costa, i cili e konsideroi si një përsosje perfekte për ekipin e ‘Juventusit të ri’.

Megjithatë, braziliani mund të ishte larguar nga Bianconeri në fillimin e verës, pasi menaxhmenti kishte vendosur pak a shumë për shitje.

Siç informon Fabrizio Romano i Calciomercato.com, përpara se të përpiqeshin të sakrifikonin Dybala, Bianconeri dëgjoi disa oferta nga Douglas Costa, duke kërkuar 75 milion euro për anësorin shpërthyes dhe teknik.

Në mesin e ekipeve të interesuara, kishte Man Utd,përcjell ORAinfo.

Djajtë e kuq iu afruan Juventusit gjatë një kohe kur Paul Pogba ishte në modë për skuadrën e Torinos, pasi francezi po nxiste një rikthim. Për më tepër,Man Utd u hap për shitjen e Pogba në mënyrë që të fillojë negociatat me Juve për Douglas Costa.

Fanio Paratici, drejtori sportiv i Juventusit, filloi negociatat pa hyrë në detaje, pasi ai ende ishte duke pritur për menaxherin e ri të Bianconeri.

Në fund, zgjedhja përfundimtare i ra Maurizio Sarri, i cili vendosi të mos shiste Costan. Si rezultat, transferimi i Pogba u
bllokua. /ORAinfo/

Komento: