Sarri në “luftë” me Barcelonën, e duan yllin 60 milionësh të Juventusit

14:54 | 08 Dhjetor 2018

Gjigantët e Ligës Premier, Chelsea njoftohet se u bashkuan me Barcelonën në garë për të nënshkruar mesfushorin e Juventusit, Rodrigo Bentancur.

Bentancuri është bërë një nga lojtarët më të rëndësishëm të Juventusit që nga ardhja e tij nga Boca Juniors në 2017 përcjell ORAinfo.

Këtë sezon, Uruguajani u shfaq 13 herë në Serie A, duke shënuar dy herë dhe duke asistuar një herë. Ai gjithashtu doli me një performancë mbresëlënëse në ndeshjen e Juventusit 1-0 ndaj Interit dje.

Don Balon deklaron se Chelsea tani është i interesuar të nënshkruajë mesfushorin, javë pasi Barcelona është lidhur gjithashtu me një lëvizje për Uruguajin 21-vjeçar.

Thuhet se Juventusi ende është në mosmarrëveshje me Boca Juniors rreth asaj se çfarë do të ndodhte nëse një klub do të hyjë në ofertë për atë dhe ta nënshkruajë atë.

Bentancur arriti në Torino në 2017, një marrëveshje për të u godit në 2015 si pjesë e lëvizjes së Carlos Tevez në Boca Juniors.
Marrëveshja e pa Bentancur dhe Tevezin shkëmbenin vende, por një klauzolë në kontratën e tij do të shihte që të dy klubet të ndajnë tarifat e transferimit, nëse Bentancur do të shitet.

Juve nuk po shesin Bentancur me çdo kusht tani, por ata duhet të zgjidhin klauzolën e rishitjes me Boca Juniors.

Komento: