Sarri po e largon yllin e madh nga skuadra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sarri po e largon yllin e madh nga skuadra

19:47 | 18 Dhjetor 2019

Goal, raporton se mesfushori i Juventus, Emre Can po rritet gjithnjë e më shumë gjasa të largohet nga klubi në këtë treg të ardhshëm të transferimeve.

E ardhmja e ish-yllit të Liverpool-it në Torino ka qenë në dyshim qysh kur Sarri vendosi të mos e përfshijë atë në skuadrën e tij të Uefa Champions League. Kjo u shpreh shprehimisht në zhgënjim nga Can,përcjell ORAinfo.

“Ishte shumë tronditëse për mua sepse javën e kaluar më thanë dhe më premtuan diçka tjetër. Dje mora një telefonatë nga trajneri, në të cilën ai më tha në më pak se një minutë dhe pa sqaruar se nuk isha në skuadër “, ka thënë Sarri.

Can ka bërë vetëm 7 paraqitje për kampionët italianë këtë sezon që arrijnë në vetëm 272 minuta./ORAinfo/

Komento: