Seedorf flet për trajnerin e ri: E dua Milanin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Seedorf flet për trajnerin e ri: E dua Milanin

14:18 | 10 Tetor 2019

Mesfushori legjendar i Milanit, Seria A, Clarence Seedorf i ka uruar menaxherin e ri të Milanit, Stefano Pioli, duke i uruar fat të mirë për punën e tij të re në San Siro.

43-vjeçari, i cili ka menaxhuar edhe Milanin në vitin 2014, ndërsa bisedoi me Sky Sports, shprehu shpresën e tij për të parë ish-klubin e tij në majat e futbollit evropian.

“Ne jemi gjithmonë shumë të shpejtë për të gjykuar. Të kthehen atje ku i përkasin. E di që do të jetë e vështirë dhe do të duhet ca kohë. Kështu që i uroj fat të mirë Piolit”, ka thënë Seedorf, përcjell ORAinfo.

Seedorf ka kaluar 10 sezone në klub duke bërë 300 paraqitje në ligë nga 2002 deri në 2012 dhe duke shënuar 47 gola. /ORAinfo/

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!