Shumë ndeshje dhe një derbi në San Siro – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shumë ndeshje dhe një derbi në San Siro

09:17 | 08 Shtator 2019

Qetësia para stuhisë. Seria A aktualisht është në pushim si rezultat i ndeshjeve të Kombëtarëve, por brenda disa ditësh, do të bëhet seriozisht edhe një herë.

Në fakt, në 18 ditët e ardhshme, gjashtë ndeshje do të luhen në San Siro.

Fillon me Inter-Udinez në 14 Shtator, tre ditë para përplasjes së Ligës së Kampionëve të Nerazzurri me Slavia Pragën.

Pastaj, në datën 21, do të zhvillohet derbi i shumëpritur. Deri më tani, janë shitur mbi 60 mijë bileta për derbin milan- Inter, përcjell ORAinfo.

Pas derbit, përplasja e javës së mesme mes Interit dhe Lazios (26 Shtator) do të luhet përveç lojës së kuqezinjve kundër Fiorentinës (29 Shtator).

Rreshti i lojërave do të përfundojë nga Atalanta, të cilët janë duke marrë hua stadiumin për aventurën e tyre në Champions League.

Ekipi i Giampaolo do të luajë me Hellas Verona larg shtëpisë në ndeshjen e tyre të radhës në ligë.

Pas fitores kundër Brescia, ata do të kërkojnë të vazhdojnë magjinë e tyre të mirë, duke shpenguar veten për humbjen në ndeshjen e hapjes. /ORAinfo/

Komento: