Sot nuk do të ketë ujë në këtë lagje të Prishtinës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sot nuk do të ketë ujë në këtë lagje të Prishtinës

09:50 | 26 Mars 2020

Një lagje e Prishtinës, sot nuk do te ketë ujë.

“Sot në orën 06:00 janë njoftuar se në lagjen “Tasligje” të kryeqytetit ka ndodhur një defekt në një tubacion të ujit, konkretisht në rrugën “Abdyl Ramaj”, thuhet në njoftimin e KRU.

Me këtë rast, ekipet e mirëmbajtjes së rrjetit të ujësjellësit e kanë ndërprerë furnizimin me ujë të pijshëm.

Ekipet menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes, për të inspektuar dhe po ashtu disa ekipe shtesë për të analizuar dhe vlerësuar dëmet.

KRU “Prishtina” njoftoi se ekipet e mirëmbajtjes janë organizuar shpejtë për të sanuar gjendjen në mënyrë që konsumatorëve të zonës të iu rikthehet sa më shpejtë furnizimi me ujë.

Komento: