Suso ka një mesazh për tifozët e Milanit para ndeshjes me Juventusin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Suso ka një mesazh për tifozët e Milanit para ndeshjes me Juventusin

13:24 | 09 Nëntor 2019

Suso u kërkoi tifozëve të “besojnë” si ai ashtu edhe Milani do të tregojnë më të mirën e tyre edhe një herë pas disa muajsh të trazuar.

Kuqezinjtë vizitojnë Juventusin të Dielën në orën 20:45.

“Të gjithë e dimë se duhet të japim më shumë për Milanin, historinë e tij dhe tifozët e tij. Ne po kalojmë një moment negativ, ne jemi të gjithë mirë të vetëdijshëm për këtë, por ne punojmë çdo ditë për të gjetur një rrugëdalje”, i tha Spanjolli Gazetës Gazzetta dello Sport Sportweek, përcjell ORAinfo.

“Ne jemi Milano dhe mediokriteti në një klub si ky është i papranueshëm. Unë jam i pari që nuk jam i kënaqur me shfaqjet e mia, kështu që nuk është çështje kritike apo presioni. Tifozët kanë të drejtë të kritikojnë dhe unë e meritova të merrej me të, por kërkoj nga ata që të besojnë se së shpejti do ta shohin më të mirën e Suso”, tha ai.

Disa trainerë tani janë akuzuar se mbështeten shumë te Suso për taktikat e tyre, duke e shtyrë në mënyrë të pashmangshme forcën e tyre sulmuese nga krahu i djathtë.

“Nëse Milani ligëtohet, kjo nuk është diçka që vendosa. Do ekipe kanë karakteristikat dhe pikat e tyre të forta. Nëse trajneri dhe shokët e ekipit mbështeten tek ju, kjo do të thotë që ju po bëni diçka të drejtë”, tha Suso. /ORAinfo/

Komento: