“Tërmet” te Milan, ja ku po transferohet Piatek – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

“Tërmet” te Milan, ja ku po transferohet Piatek

23:42 | 03 Dhjetor 2019

Atletico Madrid është në kërkim të një sulmuesi në verë, dikush që njeh pjesën e pasme të rrjetës si pjesën e pasme të dorës së tyre.

Për momentin, të gjithë sytë janë tek Piatek i Milanit dhe Belotti i Torinos,përcjell ORAinfo.

Lajmi nuk vjen si befasues pasi Atletico Madrid nuk mburret me numrat e golave të sulmuesve për për këtë sezon. Vetëm 16 gola të shënuar në kampionat, dhe -6 pikë nga maja e tabelës.

Këto janë numrat fillestarë të sezonit të Atletico Madrid. Në kryeqytet, Simeone duhet të merret me një problem që po e vendos topin në pjesën e pasme të rrjetës, i cili në mënyrë të pashmangshme reflekton në rezultatet e ekipit.

Për këtë arsye, udhëheqja e Colchoneros është duke punuar për t’i dhënë El Cholo një ‘9’ me një talent të pastër goditës.

E ndër ta është sulmuesi i Milanit, Piatek./ORAinfo

Komento: