Thierry Henry kërkon transferimin e super-yllit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Thierry Henry kërkon transferimin e super-yllit

23:17 | 27 Dhjetor 2018

Thierry Henry, ka kërkuar që ta transferojnë yllin e Premierligës.

Ish anëtari i Arsenal po e kërkon lojtarin e Tottenham Hotspur, Moussa Dembele, raporton “Le Sport 10”.

Reprezentuesi belg nuk është aktivizuar këtë sezon nga trajneri Mauricio Pochettino dhe mund të largohet gjatë janarit.

Ligue 1 mund të jetë e ardhmja e Dembele, i cili po kërkohet nga Thierry Henry, i cili aktualisht udhëheq skuadrën e Monacos.

Kontrata e Dembeles është shumë afër skadimit, gjithashtu minutat e pakta mund ta shtyjnë atë drejt një kalimi në Francë.

Problemi qëndron tek pozita dhe forma e dobët e skuadrës së Monaco këtë sezon. Ata pozicionohen në pjesën e fundit të tabelës.

Komento: