United ofron 70 milionë për yllin e Real Madrid – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

United ofron 70 milionë për yllin e Real Madrid

19:30 | 14 Shtator 2019

Manchester United raportohet se po përgatit një ofertë 67 milion £ për mesfushorin e Real Madridit Toni Kroos.

Javën e kaluar, u pohua se United i kishte thënë Los Blancos se ata do të donin Kroos si pjesë e ndonjë marrëveshje të mundshme për Paul Pogba gjatë afatit kalimtar të janarit, përcjell ORAinfo.

Djajtë e Kuq thuhet se kanë bërë një ofertë për gjermanin gjatë verës, vetëm që mesfushori me përvojë të nënshkruajë një marrëveshje të re afatgjatë në Bernabeu.

Sipas Bild, megjithëqë, United është akoma i vendosur të sigurojë një marrëveshje për 29-vjeçarin, i cili ishte mësuar të transferohej në Old Trafford gjatë kohës së David Moyes në krye të klubit.

United aktualisht është i shkurtër i opsioneve në mesfushë pas largimit të Marouane Fellaini në janar dhe daljes verore të Ander Herrera./ORAinfo/

Komento: