Valverde me vendim të MADH, po i shet tre futbollistë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Valverde me vendim të MADH, po i shet tre futbollistë

22:45 | 22 Tetor 2019

Barcelona është vendosur të shesë tre mesfushorë në afatin e ardhshëm të transferimit të janarit.

Mesfusha e trajnerit të Barcelonës, Ernesto Valverde është e mbipopulluar dhe trajneri është i prirur të lirojë disa hapësira në qendër të fushës, përcjell ORAinfo.

Prandaj, emri i parë që do të largohet në janar është kroati 31-vjeçar Ivan Rakitic. Finalisti i Kupës së Botës kërkohet nga Milano, Interi, Paris Saint Germain dhe Manchester United.

Emri i dytë është Spanjolli 21-vjeçar Carles Aleñá, i cili Valverde shpreson të zëvendësojë me mesfushorin e pakënaqur të Tottenham, Christian Eriksen.
Emri i fundit që Blaugrana do të shesë është perspektiva e të rinjve 20-vjeçar Riqui Puig, i cili aktualisht luan për skuadrën e B Barcelona./ORAinfo/

Komento: