“Van Dijk më i mirë se Messi e Ronaldo” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

“Van Dijk më i mirë se Messi e Ronaldo”

20:21 | 12 Shtator 2019

Virgil van Dijk po cilësohet si një ndër më të mirët e botë.

Van der Vaart e ka të qartë kur vjen puna te më të mirët në botë, ata janë Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Virgil van Dijk ditë më parë mori çmimin e lojtarit më të mirë në Evropë nga UEFA, duke lënë prapa Leo Messin e Cristiano Ronaldon.

Ai është edhe një ndër favoritët për “Topin e Artë”, por bashkëkombësi i tij, Rafael van der Vaart, ka kërkuar që të mos bëjnë këso krahasime.

“Ai nuk është lojtari më i mirë në botë, por është special”, tha Va nder Vaart për “Tuttomercatoëeb”.

“Messi dhe Ronaldo janë më të mirët, s’mund t’i krahasoni mbrojtësit me sulmuesit”.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!