Vetëm katër lojtarë të Milanit kanë mbetur nga fitorja e Superkupës kundër Juventusit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Vetëm katër lojtarë të Milanit kanë mbetur nga fitorja e Superkupës kundër Juventusit

11:23 | 09 Nëntor 2019

Milan aktualisht është duke u përgatitur për përplasjen e rëndësishme kundër Juventusit të dielën në mbrëmje, pas një fillimi shumë zhgënjyes të sezonit.

Sidoqoftë, sigurisht nuk do të jetë e lehtë për kuqezinjtë.

Siç thekson MilanNews, fitorja e fundit e Milanit kundër Juventusit daton në Dhjetor 2016, edhe pse jo në kampionat, përcjell ORAinfo.

Kuqezinjtë mposhtën me penalltitë në finalen e Superkupës Italiane, duke fituar trofeun e tyre të parë në një kohë të
gjatë.

Për më tepër, kanë mbetur vetëm katër lojtarë të Milanit nga ajo lojë: Donnarumma, Romagnoli, Bonaventura dhe Suso.
Kalabria ishte gjithashtu pjesë e skuadrës, por ai e humbi lojën për shkak të një këmbë të spërkatur.

Thjesht shkon për të treguar se sa ndryshime ka pësuar San Siro në tre vitet e fundit, si në aspektin e lojtarëve ashtu edhe të menaxherëve. /ORAinfo/

Komento: