Zbulohet formacioni i ri i Milanit me Rebicin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
4 °C

Zbulohet formacioni i ri i Milanit me Rebicin

10:18 | 11 Shtator 2019

Milan do të kalojë formacionet në një 4-3-3 duke ecur përpara këtë sezon.

Ka pasur zëra për një ndryshim të mundshëm përsëri në formacionin e përdorur nga Gennaro Gattuso për pjesën më të madhe të sezonit të kaluar që nga ndeshja hapëse e 2019-20.

Milani u mund me rezultat 1-0 në Udinez, duke mos arritur të regjistrojë asnjë goditje në drejtim të portës

Giampaolo i tha Sky Italia se po mendon të tërheqiet nga formacioni 4-3-1-2 në favor të 4-3-3.
Milano do të kthehet në përdorimin e 4-3-3 ashtu siç ka aluduar Giampaolo.

Ardhja e Ante Rebic në ditën e afatit padyshim që i jep Giampaolo një zgjedhje më të dukshme për anën e majtë, dhe si rezultat Sky ka parashikuar se si do të duken fillimi i formacionit startuestë kuqezinjve pasi skuadra të jetë plotësisht e përshtatshme.

Formacioni i mundshëm: Donnarumma; Calabria, Caldara (Duarte), Romagnoli, Theo Hernandez; Calhanoglu, Bennacer, Paquetà; Suso, Piatek (Leao), Rebic. /ORAinfo/

Komento: