Zidane-Juventus, vjen lajmi “bombë” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zidane-Juventus, vjen lajmi “bombë”

15:11 | 05 Janar 2019

Massimiliano Allegri, pritet të largohet nga Juventusi në fund të sezonit e duket se Zinedine Zidane të do ta zëvendësojë atë raporton Mundo Deportivo përcjell ORAinfo.

Trajneri italian 51-vjeçar ka qënë në Torino që nga korriku 2014, kur u soll si zëvendësim për Antonio Conte, i cili u largua dy ditë në trajnimin para sezonit.

Allegri ka fituar katër ndeshje Serie A dhe Coppa Italia Doubles, plus Superkupën italiane dhe ka arritur dy finale të Ligës së Kampionëve.

Megjithëse ai është nën kontratë deri në qershor 2020, dhe ish-bosi i Milanit mund të largohet për një sfidë të re, veçanërisht nëse ai më në fund arrin të fitojë Ligën e Kampionëve.

Sipas gazetës spanjolle Mundo Deportivo, trashëgimtari i tij në stolin e Juventusit do të jetë ish-trajner i Real Madridit Zidane./ORAinfo/

Komento: