Zidane ka fjalë të mëdha për këtë lojtar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zidane ka fjalë të mëdha për këtë lojtar

23:44 | 21 Shtator 2019

Zinedine Zidane insiston që Vinicius Junior është e ardhmja e Real Madridit.

19-vjeçari kishte shijuar një fushatë të shkëlqyer debutuese në kryeqytetin Spanjoll, me katër gola në 19 startime në të gjitha garat në 2018-19, përcjell ORAinfo.

Ai u bashkua me Los Blancos në një marrëveshje prej 45 milion eurosh nga klubi brazilian Flamengo në verën e vitit 2018, por duhet të luftojë për një vend mes një seri ardhjesh të reja këtë vit.

“Unë kam 23 lojtarë dhe unë duhet t’i besoj të gjithëve,” shpjegoi Zidane në një konferencë për shtyp, siç citohet nga Marca.

“Vinícius është 18 vjeç dhe është e ardhmja e Madridit, me siguri. Por secilit lojtar kërkon kohë dhe ai është në proces të mirë t’i bëjë gjërat.

“Ndonjëherë ai nuk do të luajë, natyrisht, sepse ai do të luajë në të tjerët dhe do të jetë në njëmbëdhjetë fillimin. Ndaloni të thoni që nuk besoj në Vinçic. Unë kam besim tek ai ”./ORAinfo/

Komento: