Zyrtari i Nismës: Kurti hyri në histori si kryeministri më jetëshkurtër në vendin tonë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Zyrtari i Nismës: Kurti hyri në histori si kryeministri më jetëshkurtër në vendin tonë

23:52 | 25 Mars 2020

Pas votimit të mocionit, sonte u rrëzuar Qeveria e vendit.

Zyrtari i Nismës ka reaguar pas rrëzimit të Qeverisë.

Dardan Gashi, ka thënë se Albin Kurti gjithmonë ka pasur dëshirë të hyjë në histori dhe sot hyri si kryeministri më jetëshkurtër në historinë e Kosovës.

“Abin Kurti gjithnje ka pasur deshire te futet ne histori. Sot ai e arriti kete. Hyri ne histori si kryeministri me qeverine me te shkurter ne historine e Kosoves”, ka thene zyrtari i larte i NISMA’s, Dardan Gashi

Komento: