Aktori me prejardhje shqiptare, ka të dashurën më të bukur turke

19:25 | 19 Janar 2019

Kivanç Tatlitug, është aktori turk në biografinë e të cilit, shkruhet se është me prejardhje shqiptare.

Ai u bë i njohur në publikun shqiptar në shumë role, por me atë që njihet më shumë është ai i ‘Mehmetit’ në serialin ‘Gymysh’, shkruan ORAinfo.

Kivanç është martuar në vitit 2016 me turken, Basak Dizer, dhe jetojnë në Stamboll ku ushtrojnë të dy profesionet e tyre.

E gruaja e tij, vazhdon të jetë një ndër personazhet më të bukura të Turqisë./ORAinfo

Komento: