Alonso te Barcelona, ky është lajmi i fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Alonso te Barcelona, ky është lajmi i fundit

22:47 | 08 Gusht 2022

Kalimi i Cesar Azpilicueta te Barcelona, i cili kishte disa javë në tavolinë, u bllokua nga rinovimi i mbrojtësit me Chelsea, por largimi i shokut të tij të skuadrës Marcos Alonso në Barcelonë është afër të ndodhë.

Sipas Sport, ai tashmë ka arritur një marrëveshje parimore me spanjollët, përcjell ORAinfo.

Ky burim, i cili kishte nxjerrë në dritë se zyrtarë të klubit ‘Cule’ kishin udhëtuar për t’u takuar me agjentin e mbrojtësit, Fali Ramadani, siguron se plani është që ai t’i bashkohet Xavi Hernandez për tre sezone, d.m.th. deri në qershor 2025. Mbetet vetëm të arrihet një marrëveshje me pronarët e tij.

Bordi i Joan Laporta është i bindur se nuk do të duhet shumë kohë për të bindur blutë. Operacioni mund të zyrtarizohet javën e ardhshme, ndërkohë që klubi proceson regjistrimin e lojtarëve të rinj dhe bisedon me zyrat në Stamford Bridge për të mbyllur këtë front, në të cilin synimi do të ishte të mos shpenzohen shumë para./ORAinfo/

Komento: