Arsenal merr vendim për Saliban – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Arsenal merr vendim për Saliban

22:46 | 30 Qershor 2022

Arsenali synon plotësisht të ketë William Saliba si pjesë e skuadrës së tyre të parë sezonin e ardhshëm dhe do t’i ofrojë atij një marrëveshje të re, kupton 90min.

Saliba do të kthehet në Londrën veriore këtë verë, duke synuar të bëhet një pjesë e madhe e planeve të Mikel Artetës. Megjithatë, 21-vjeçari është në ankth se në Emirates Stadium e presin mundësitë e duhura, përjcell ORAinfo.

Qendërmbrojtësi nuk ka luajtur ende për Topçinjtë, pavarësisht se u bashkua me ta në vitin 2019 nga Saint-Etienne në një marrëveshje me vlerë 27 milionë funte.

Ai kurrë nuk ka luajtur një ndeshje të Premier League për klubin, përkundrazi e kalon shumicën e kohës së tij në Francë në huazim me Saint-Etienne, Nice dhe Marseille./ORAinfo/

Komento: