Asensio te Milan ? Vjen lajmi “bombë” – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Asensio te Milan ? Vjen lajmi “bombë”

20:55 | 23 Qershor 2022

Anësori i Real Madridit, Marco Asensio thuhet se do të preferonte t’i bashkohej AC Milan-it sesa Liverpoolit këtë verë.

26-vjeçari përballet me një të ardhme të pasigurt në Santiago Bernabeu pasi së shpejti do të hyjë në vitin e fundit të kontratës së tij, përcjell ORAinfo

Sipas Sport, Liverpool është bërë klubi i fundit që ka regjistruar interesimin e tyre për Asensio, pas largimit të Sadio Mane në Bayern Munich.

Megjithatë, raporti shton se Asensio do të favorizonte një lëvizje te kampionët e Serie A, AC Milan, ku do t’i garantohej një futboll më i rregullt në ekipin e parë.

Raporti gjithashtu pretendon se Milani po përpiqet shumë për të nënshkruar me reprezentuesin spanjoll, i cili po fiton rreth 6 milionë euro në sezon me Los Blancos, por ata mund të kenë vështirësi për të konkurruar financiarisht me Liverpoolin.

Asensio, i cili gjithashtu ka qenë i lidhur me Arsenalin dhe Manchester Unitedin, shënoi 12 gola dhe dy asistime në 42 paraqitje për Real Madridin sezonin e kaluar dhe ai dyshohet se vlerësohet nga gjigantët spanjollë me 35 milionë funte./ORAinfo/

Komento: