Bale befason me klubin e ri – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Bale befason me klubin e ri

21:42 | 25 Qershor 2022

Gareth Bale, ka rënë dakord për një lëvizje në skuadrën e Major League Soccer LAFC, konfirmon 90 minuta.

Uellsiani u largua nga Real Madridi në fillim të kësaj vere dhe ka tërhequr interes nga e gjithë bota, me Bale të prirur për të gjetur një klub të ri dhe për të luajtur futboll të rregullt në përgatitjen e Kupës së Botës 2022 në Katar më vonë këtë vit, përcjell ORAinfo.

Cardiff City kohët e fundit mbajti bisedime me Bale për një rikthim në Uells, por burimet tani kanë konfirmuar për 90min se 32-vjeçari ka rënë dakord për një lëvizje në LAFC në MLS.

Një kontratë 12-mujore është në tryezë për Bale, me një opsion për ta zgjatur atë me 18 muaj të tjerë deri në fund të sezonit 2024 MLS./ORAinfo/

Komento: