Befasi e madhe: Ronaldo përsëri në Serie A por jo tek Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasi e madhe: Ronaldo përsëri në Serie A por jo tek Juventus

09:17 | 28 Qershor 2022

Ronaldo përsëri në Serie A por jo tek Juventus.

Cristiano Ronaldo tashmë është me një këmbë jashtë Old Trafford.

Portugezi do të largohet nga Manchester United dhe Gazzetta dello Sport bën të ditur se ai do të rikthehet përsëri në Serie A.

Mësohet se agjenti i tij Jorge Mendes i ka ofruar shërbimet e klientit të tij skuadrës së Romës, gjë që do të bënte Jose Mourinhon dhe Ronaldon të ribashkoheshin pas aventurës tek Real Madrid.

Ronaldo në këtë mënyrë pritet që të rikthehet në Apenine pas vetëm një viti largimi nga skuadra e Juventusit.

Komento: