Befasi, ja ku po përfundon Rodriguez – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Befasi, ja ku po përfundon Rodriguez

22:47 | 27 Qershor 2022

Numri i klubeve të interesuara për James Rodriguez vazhdon të rritet.

Pasi u zbulua se si Galatasaray ashtu edhe Botafogo po e ndjekin nga afër, ‘De Telegraaf’ raporton se PSV e ka kthyer vëmendjen tek ai si një zëvendësues i mundshëm i Mario Gotze. Gjermani është rikthyer në Bundesligë me Eintracht Frankfurt, përcjell ORAinfo.

Në parim, kolumbiani është i hapur për një ndryshim të ambientit, megjithëse destinacioni i tij i preferuar nuk dihet. Ideali për të, çuditërisht, do të ishte nënshkrimi për një nga klubet më të mira evropiane, por për momentin, nuk duket se kjo do të ndodhë. Të paktën jo sipas shtypit ndërkombëtar.

Në Holandë, një vend ku ai nuk ka qenë kurrë si lojtar, ai mund të marrë një rol kryesor pothuajse menjëherë. Përvoja e tij në nivelin elitar do të vlerësohej. Ai kishte kaluar në Real Madrid dhe Bayern Munich përpara se të bashkohej me Everton, gjë që u bë fillimi i situatës së tij aktuale./ORAinfo/

Komento: