Berlusconi transferon yllin e Barcelonës te Monza – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Berlusconi transferon yllin e Barcelonës te Monza

22:56 | 07 Korrik 2022

Berlusconi hap thesin: Monza transferon yllin e Barcelonës.

Monza nuk ka të ndalur, goditja e rradhës vjen nga Barcelona.

Monza është rikthyer në Serie A mirëpo siç po zhvillohet merkatoja sezonin e ardhshëm ajo do të jetë padyshim surpriza e bukur e ligës.

Biancorossi kanë zyrtarizuar transferimin e Stefano Sensit nga Interi dhe Matteo Pessinan nga Atalanta, por nuk e kanë ndërmend të ndalen me kaq.

Mediat spanjolle, shkruajnë se Monza synon transferimin e Oscar Minguezaz nga Barcelona dhe madje Galliani ka nisur bisedimet me Blaugranët.

Mingueza nuk bën pjesë në planet e Xavit dhe Barcelona i ka vendosur një çmim prej 5 milionë eurove.

Komento: