Chelsea mëson çmimin e Kimpembes – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Chelsea mëson çmimin e Kimpembes

23:31 | 02 Korrik 2022

Chelsea, thuhet se i është thënë se do të duhet të paguajnë 50 milionë euro nëse dëshirojnë të nënshkruajnë me mbrojtësin e Paris Saint-Germain, Presnel Kimpembe këtë verë.

Blutë pritet të nënshkruajnë me dy qendërmbrojtës të rinj në tregun aktual, me Andreas Christensen dhe Antonio Rudiger që largohen nga klubi me transferime të lira, përcjell ORAinfo.

Cesar Azpilicueta gjithashtu mund të largohet në javët e ardhshme, me Barcelonën që ende besohet se po shtyn të nënshkruajë me spanjollin në tregun aktual.

Matthijs de Ligt i Juventusit dhe Nathan Ake i Manchester Cityt vazhdojnë të jenë të lidhur me lëvizjet në Stamford Bridge, por Kimpembe gjithashtu thuhet se është identifikuar si objektiv.

Sipas Foot Mercato, PSG-ja është e prirur të mbajë francezin, por do të ishte e gatshme ta linte atë të largohej për një tarifë prej 50 milionë eurosh (43 milionë funte)./ORAinfo/

Komento: