Dani në zi, e humb personin e dashhur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dani në zi, e humb personin e dashhur

10:27 | 26 Janar 2019

Është njëri ndër këngëtarët me të pëlqyer në gjithë trojet shqiptare.

Ramadan Krasniqi – Dani është ndër këngëtarët më të njohur në Kosovë, ndër zërat më të bukur shqiptar.
Dani ka humbur disa ditë më parë një person shumë të dashur në familje.

Është vjehrra e tij, Hata, nëna e bashkëshortes së tij të ndjerë, e cila ndërroi jetë vetëm para disa ditëve, e që këtë lajm të hidhur e kanë dhënë familjarët e saj, përmes postierëve në kryeqytet, shkruan Kosovarja.

Siç kujtojmë, Dani, humbi edhe bashkëshorten e tij para disa viteve, e cila nuk sfidoi dot sëmundjen e rëndë që kishte.

Por, Dani me të ka tri vajza dhe një djalë. Përveç këtyre, ai ka kohë që është bërë edhe gjysh, e që padyshim bekimi më i madh ne jëtë për të është ekzistenca e nipërve të tij në këtë jetë.

Komento: