De Ligt merr vendim të papritur – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

De Ligt merr vendim të papritur

20:13 | 24 Qershor 2022

Matthijs de Ligt, mund të kërkojë një largim pasi ai nuk ka rënë dakord për një kontratë të re në Torino.

Qendërmbrojtësi ka edhe dy vjet të mbetura në kontratën pesëvjeçare që nënshkroi me Juventusin kur u bashkua nga Ajax në vitin 2019, dhe bisedimet kanë vazhduar për kushte të reja ,përcjell ORAinfo.

De Ligt ishte përfaqësuar nga i ndjeri Mino Raiola, me avokaten Rafaela Pimenta që merrte kontrollin e negociatave pas vdekjes së italianit në prill.

Pimenta po kujdeset gjithashtu për një tjetër klient të Raiolës në Paul Pogba dhe në një takim të fundit ku u ra dakord për rikthimin e francezit në Allianz Stadium, burimet kanë thënë për 90min se u ngrit edhe tema e marrëveshjes së re të De Ligt.

Megjithatë, diskutimet nuk ishin produktive, me anëtarët e hierarkisë së Bianconerëve që kundërshtonin kërkesat e holandezit./ORAinfo/

Komento: