Dua Lipa ia ‘zbardh’ fytyrën Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dua Lipa ia ‘zbardh’ fytyrën Kosovës

15:04 | 29 Janar 2019

Dua Lipa është këngëtarja shqiptare, e që karrierën e zhvilloi jashtë vendit duke u bërë kështu e njohur në mbarë botën.

Dua Lipa, ka vendosur emrin e Kosovës në sheshin më të njohur në botë, “Times Square” në Neë York.

Falë suksesit të saj të jashtëzakonshëm më 2018, Lipa është e nominuar në kategorinë për Artisten më të mirë të re dhe Vallëzimin më të mirë, në “Grammy”.

“Artistja më e mirë e re 2019. Nga Kosova në Britani të Madhe, drejt nominimit për artisten më të mirë të re.

Dua Lipa”, shkruhet në reklamat e sheshit më të njohur në botë.

Komento: