Duket shumë më i ri, por ja sa vite mbush sot ‘Sinani’

19:29 | 15 Janar 2019

Alp Navruz është aktori i njohur turk që me rolet e tij arriti të jetë I njohur jo vetëm në Turqi por edhe më gjerë.

Suksesi i tij arriti edhe në publikun shqiptar, në të cilin u bë I njohur e pëlqyer me rolin e tij të ‘Sinanit’ në serialin turk ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’, përcjell ORAinfo.

Ai përveç që u bë I njohur si aktor shumë I suksesshëm, famën e madhe e arriti sidomos me pamjen e tij.

Sot, ai po festoon ditëlindjen e tij të 29-të, ndonëse duket më i ri./ORAinfo/

Komento: