Duket shumë më i ri, por nuk do të besoni sa vjeçar është ‘Jagizi’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Duket shumë më i ri, por nuk do të besoni sa vjeçar është ‘Jagizi’

12:11 | 15 Shkurt 2019

Roli i ‘Jagizit’në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ e bëri të njohur aktorin turk, Caglar Ertugul.

Ndonëse luajti edhe në shumë filma e seriale të tjera ky rol e bëri shumë të suksesshëm si në Turqi ashtu edhe në vende të tjera, përcjell ORAinfo.

Edhe në publikun shqiptar ai u bë i njohur dhe shumë i pëlqyer po me këtë rol.

Ai njihet si një ndër aktorët më të bukur turq, mirëpo ndonëse duket shumë më i ri ‘Jagizi’ është 31 vjeçar./ORAinfo/

Komento: