Dy shqiptaret takohen ne Grammy Awards, Dua e Bebe ju mahnisin me fustanat e tyre – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dy shqiptaret takohen ne Grammy Awards, Dua e Bebe ju mahnisin me fustanat e tyre

19:26 | 10 Shkurt 2019

Dua dhe Bebe takohen në parandejën e Grammy Awards.

Nuk ka dyshim se Dua Lipa është prej emrave më të përmendur të momentit. Këngëtarja shqiptare me famë botërore është thuajse kudo, kur është fjala për ngjarjet muzikore.

Natyrisht se ajo nuk mund të mungonte në ndejën e organizuar para ceremonisë së Grammy Awards që do të zhvillohet të dielën mbrëma (në orët e para të të hënës me kohën tonë) në Los Angeles.

Dhe si gjithmonë, duke qenë një prej yjeve që veçohet me stilin e saj, 23-vjeçarja ka marrë vëmendjen me veshjen që kishte zgjedhur për këtë eveniment.

Autorja e hitit “New Rules” kishte veshur një fustan elegant mëndafshi me ngjyrë të kaltër duke dëshmuar edhe një herë vetëbesimin që ka në përzgjedhjet e saj.

Në këtë ndejë ishte e pranishme edhe këngëtarja tjetër shqiptare, Bebe Rexha, e cila po ashtu ka shkëlqyer me një fustan të kuq sateni.

Dhe nuk ka munguar një pozë e përbashkët e dy shqiptareve që janë nominuar në edicionin e 61-të të Grammy Awards.
Përmendim që Dua është nominuar në dy kategori në Grammy Awards: ‘Artistja e re më e mirë’ dhe ‘Kënga më e mirë e zhanrit Dance’ (për “Electricity”, bashkëpunimin me dyshen “Silk City” që përbëhet nga Diplo dhe Mark Ronson).

Edhe Bebe konkurron në dy kategori, atë për artisten më të mirë dhe performancën më të mirë në dyshe ose grup në zhanrin ‘country’.

Komento: