Dybala është ‘ideja e çmendur’ e pronësisë së Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Dybala është ‘ideja e çmendur’ e pronësisë së Milanit

15:43 | 29 Qershor 2022

Ka një numër në rritje zërash që sugjerojnë se Milan po eksploron një marrëveshje për Paulo Dybala, i cili shumë shpejt do të jetë një agjent i lirë.

Calciomercato raporton se kontaktet nisën disa javë më parë pasi Milani donte të testonte disponueshmërinë e argjentinasit dhe të verifikonte parametrat e një operacioni të mundshëm, me La Joya që ishte një ‘ide e çmendur’ për pronësinë, përcjell ORAinfo.

RedBird Capital e di se karakteristikat e Dybala për të ndezur entuziazmin mes tifozëve, duke përfshirë cilësinë, shkathtësinë dhe dëshirën për hakmarrje ndaj atyre që i kthyen shpinën.

Interi ka punuar për të nënshkruar me ish-yllin e Palermos për javë të tëra, por nuk e ka mbyllur operacionin, ku mund të hyjë Milani.

Dybala tashmë po stërvitet i vetëm për t’u përgatitur menjëherë për parasezon, dhe ai ka synimin më të gjerë për të qenë një protagonist. në Kupën e Botës në Katar.

Milani sigurisht që do të ishte një destinacion i mirëpritur për lojtarin, i cili pret të kuptojë se çfarë kanë në mendje si Interi ashtu edhe Atletico Madridi, ndërsa Paolo Maldini dhe Ricky Massara nuk do të ishin të gatshëm të ofronin afër 7 milionë euro që mori në Juventus. Një ‘ide e çmendur’ mund të bëhet diçka më shumë në dy javët e ardhshme. /ORAinfo/

Komento: