E ardhmja e Lazetic varet nga Origi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

E ardhmja e Lazetic varet nga Origi

22:10 | 07 Gusht 2022

Marko Lazetic shënoi dy herë për AC Milan në miqësoren e sotme kundër Pergolettese, duke treguar cilësitë e tij përballë Stefano Piolit. Disa javë më parë, ai ishte afër largimit nga kuqezinjtë si huazim.

Sulmuesi serb erdhi nga Ylli i Kuq i Beogradit në janar dhe ai pati vetëm disa minuta kohë për të luajtur me ekipin e parë këtë sezon të kaluar. Një lëvizje huazimi ka qenë në kartat për mjaft kohë, prandaj, por megjithatë ai është ende në Milan, përcjell ORAinfo.

Sipas Daniele Longo i Calciomercato.com, Empoli kishte siguruar pak a shumë ardhjen e Lazetic kur Milani bllokoi marrëveshjen në sekondën e fundit. Në fakt, dëmtimi i Divock Origit i shtyu kuqezinjtë të mbanin Lazetic në skuadër për thellësi.

E njëjta situatë është edhe sot: Lazetic nuk do të largohet në formë huazimi deri sa të rikuperohet Origi. Milani do të luajë hapjen e sezonit kundër Udineses të shtunën e ardhshme dhe ata mendojnë se nuk mund të kenë vetëm Olivier Giroud në front (duke përjashtuar Ante Rebic)./ORAinfo/

Komento: